Ubezpieczenie grupowe 

Benefit dla pracowników –  zwiększ prestiż firmy.

Coraz więcej firm stara się o lojalność pracowników zapewniając im najlepsze warunki na rynku pracy. Niewątpliwie jednym z lepszych jest ubezpieczenie grupowe lub pakiety prywatnej opieki medycznej.

75 %

Pracodawców w Polsce nie jest świadomych konieczności wypłaty odprawy pośmiertnej, czyli wypłaty do 6-krotności pensji brutto rodzinie pracownika, w razie jego śmierci. 

58 %

Narodzenie dziecka oraz zgon rodziców lub teściów, to najczęściej wypłacane świadczenia w ramach ubezpieczenia grupowego.

60

To statystycznie najczęstszą wysokość składki. Polisa grupowa na życie jest najtańszym sposobem na zabezpieczenie wszystkich podstawowych potrzeb ubezpieczeniowych.

7 dni

To statystyczny czas wypłat świadczeń w ramach grupowego ubezpieczenia pracowników w razie zajścia szkody.

Ubezpieczenie grupowe – korzyści dla pracownika

Ubezpieczenie grupowe – przykładowa kalkulacja

Kasia, 35 lat

Dla siebie i swoich pracowników wykupiła ubezpieczenie grupowe w którym posiada pełna ochronę ubezpieczeniową min.:

100 000 – 450 000 zł  ubezpieczenia na życie
100 000 zł  w razie niezdolności do pracy
250 000 zł  ubezpieczenia w razie inwalidztwa
50 000 zł  ubezpieczenia poważnych chorób
1000 zł  za 1% uszczerbku na zdrowiu     
Pakiet onkologiczny i assistance medyczny oraz
29 innych świadczeń ubezpieczeniowych.

Za swoją polisę płaci miesięcznie tylko:  69 zł
** przedstawiona kalkulacja nie stanowi oferty handlowej

konsultacja kalkulator

Ubezpieczenie grupowe – korzyści dla pracodawcy

Ubezpieczenie grupowe na życie – co warto wiedzieć? 

Grupowe ubezpieczenie na życie – co oferujemy?

Grupowe ubezpieczenie na życie – co dalej?

Szybka kalkulacja

Odpowiedz na kilka prostych pytań, które pozwolą doradcy przygotować ideale ubezpieczenie grupowe dla Twojej firmy.

KALKULACJA

Konsultacja

Zarezerwuj konsultację telefoniczną, spotkanie online lub spotkanie na żywo w doradcą.

Umów konsultację

Kontakt

+48 517 10 10 11
kontakt@all-finanz.pl

KONTAKT
Zaufani partnerzy
Ergo Hestia ubezpieczenia na życie i ubezpieczenia majątku
Warta ubezpieczenia logo
Compensa ubezpieczenia na życie i ubezpieczenia majątku
PZU ŻYCIE
Uniqa ubezpieczenia
Generali ubezpieczenia logo

Ubezpieczenie grupowe

Coraz więcej firm decyduje się na podpisanie umowy dotyczącej ubezpieczeń grupowych. Jest to polisa obejmująca większą grupę osób. Zwykle są to pracownicy jednego przedsiębiorstwa lub organizacji. To świetna alternatywa dla pakietów indywidualnych. Cenowo jest dużo korzystniejsza, a zakres ochrony jest naprawdę szeroki i obejmuje zarówno choroby, trwały uszczerbek na zdrowiu, wypłatę świadczenia na wypadek śmierci, a nawet za pobyt w szpitalu. 

Ubezpieczenie grupowe zwiększa prestiż firmy i sprawia, że pracownicy chętniej rekrutują do miejsc, w którym ten przywilej jest zapewniony. 

Ubezpieczenia grupowe pracowników – zalety 

Niska składka, brak okresu karencji i wysokie sumy ubezpieczenia to tylko niektóre zalety proponowanego przez nas produktu. Ubezpieczenie grupowe dla firm niesie za sobą korzyści zarówno dla pracowników, jak i dla samej organizacji. Niewielu pracodawców jest świadomych, że w Polsce istnieje konieczność wypłaty odprawy pośmiertnej do wysokości 6-krotności pensji brutto rodzinie pracownika, w zależności od długości stażu pracy. 

Ubezpieczenia pracownicze są zdecydowanie tańsze niż indywidualne polisy, ponieważ ryzyko rozłożone jest na większą liczbę osób. Osoby starsze lub schorowane, które bardzo często mają trudność z uzyskaniem prywatnego ubezpieczenia, mogą zostać objęte grupowym bez konieczności przechodzenia skomplikowanych procedur medycznych. Dodatkowo warunki ubezpieczenia są zazwyczaj takie same dla wszystkich członków grupy, co oznacza, że każdy ma równe prawa do świadczeń. Grupowe ubezpieczenia pracownicze poprzez szeroki zakres ochrony zapewnia bezpieczeństwo finansowe w najtrudniejszych momentach życia.

Grupowe ubezpieczenie na życie – korzyści dla organizacji

Poza korzyściami dla pracowników nieocenione są także te dla firm. Są to między innymi:

  • prestiż firmy – oferowanie ubezpieczenia jako części pakietu benefitów może zwiększyć atrakcyjność organizacji jako pracodawcy, pomagając przyciągnąć i zatrzymać utalentowanych pracowników;
  • satysfakcja pracowników – grupowe ubezpieczenie zwiększa poczucie bezpieczeństwa pracowników, co bezpośrednio może przełożyć się na większe zaangażowanie i produktywność;
  • podatki i korzyści finansowe – w Polsce składki na ubezpieczenie grupowe mogą być odliczane od podatku;
  • redukcja absencji wśród pracowników – ubezpieczenie grupowe może pomóc w szybszym powrocie do zdrowia, co zmniejsza czas nieobecności i związanych z tym kosztów.

Ubezpieczenia grupowe pracowników to efektywny sposób na zapewnienie szerokiej ochrony przy jednoczesnym obniżeniu kosztów i uproszczeniu procesów administracyjnych.

Ubezpieczenie grupowe dla pracowników – koszty 

Oferując szeroki zakres ochrony, ubezpieczenia mogą obejmować różne rodzaje polis, takie jak ubezpieczenie zdrowotne, na życie, od nieszczęśliwych wypadków czy rentowe. Cena oraz szczegóły oferty mogą się różnić w zależności od wielu czynników. Oto kilka kluczowych aspektów dotyczących ceny:

  • wielkość grupy – im większa, tym zazwyczaj grupowe ubezpieczenie kosztuje mniej. Wynika to z rozłożenia ryzyka na większą liczbę ubezpieczonych. 
  • Demografia – wiek, płeć oraz ogólny stan zdrowia członków grupy mogą wpływać na koszt polisy. Młodsze i zdrowsze grupy często płacą mniej.
  • Zakres ochrony – im szerszy, tym większa składka.
  • Rodzaj – ubezpieczenie na życie, zdrowotne lub od nieszczęśliwych wypadków różnią się cenowo. 
  • Poziom współfinansowania – Wiele firm decyduje się na udział w płatności składek ubezpieczeniowych. Im więcej płaci pracodawca, tym niższa cena dla pracowników.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej oferty, skorzystaj z kalkulatora dostępnego na stronie internetowej. Odpowiedz na kilka pytań, które pozwolą nam przygotować kalkulację specjalnie dla Ciebie. 

Składniki oferty ubezpieczenia grupowego

Jeśli chcesz, by Twoja firma była postrzegana jako atrakcyjne miejsce pracy, zdecyduj się na ubezpieczenie grupowe dla pracowników. Najczęściej dzieli się ono na ubezpieczenie zdrowotne, które obejmuje koszty leczenia, hospitalizacji, badań diagnostycznych oraz zabiegów ambulatoryjnych.

Niektóre plany gwarantują również opiekę stomatologiczną, rehabilitację i usługi związane ze zdrowiem psychicznym. Kolejnym rodzajem jest grupowe ubezpieczenie na życie, które zapewnia wsparcie finansowe rodzinom pracowników w przypadku ich śmierci. Świadczenie wypłacane w następstwie nieszczęśliwego wypadku to kolejny rodzaj ubezpieczenia. Obejmuje koszty leczenia oraz rekompensaty finansowe w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu. 

Czy warto postawić na ubezpieczenie grupowe?

Jeśli zależy Ci na satysfakcji Twoich pracowników oraz na dobrym wizerunku firmy, warto wziąć pod uwagę opcję ubezpieczenia grupowego. Zróżnicowane oferty dostosowane do potrzeb różnych grup pracowników pozwalają na zapewnienie kompleksowej ochrony, co jest korzystne zarówno dla nich, jak i pracodawców. Dzięki temu ubezpieczenia grupowe pracowników stają się coraz bardziej popularne jako element pakietu benefitów pracowniczych.

Jeśli masz wątpliwości lub chcesz skonsultować się z doradcą, zachęcamy do zapisania się na rozmowę online, telefoniczną lub na spotkanie z naszym specjalistą.