Zabezpieczenie wspólników firmy

Twoja firma gotowa jest na zdarzenia losowe wspólników?

Polisa ubezpieczeniowa dla właścicieli lub wspólników firmy jest najszybszą formą zabezpieczenia wspólników i płynności finansowej firmy w razie zdarzenia losowego
Czy zastanawiałeś się kiedyś jak będzie funkcjonowała firma w razie dłuższej nieobecności z powodów zdrowotnych jednego ze wspólników?

Umów się z doradcą

Ubezpieczenie życia i zdrowia wspólników firmy

Co z firmą gdy jednego ze wspólników zabraknie?

W razie zgonu wspólnika firmy, wypłacone świadczenie z polisy pozwala na opłacenie bierzących zobowiązań, wynagrodzeń dla pracowników. Może również posłużyć do spłaty spadkobierców bez konieczności wyprzedawania majątku firmy. Skontaktuj się z naszym doradcą o dowiedz się więcej jak zabezpieczyć wspólników w firmie.

Umów się z doradcą

79 %

Właścicieli firm w Polsce nie ma uregulowanej sukcesji w firmie. Nie jest chroniona przed następstwami zdarzeń losowych wspólników lub właścicieli.

38 %

Wspólników spółek zarejestrowanych  w Polce posiada niepełnoletnie dzieci. W razie ich śmierci udziały w spółce małżonka z niepełnoletnimi dziećmi. Funkcjonowanie firmy jest uzależnione od decyzji sądu rodzinnego i znacząco spowalnia procesy decyzyjne.

30 dni

To maksymalny czas wypłaty świadczenia z polisy ubezpieczeniowej właściciela firmy. Polisa zabezpiecza dalsze funkcjonowanie firmy oraz spłatę zobowiązań.

2 lata

Po śmierci właściciela lub wspólnika, firma może działać nadal po wcześniejszym ustanowieniu zarządcy sukcesyjnego.

Zabezpieczenie wspólników firmy

PLAN ZABEZPIECZENIA WSPÓLNIKÓW FIRMY

Aby zabezpieczyć  ciągłość działania firmy, warto mieć plan, który uchroni interesy rodziny oraz samego przedsiębiorstwa. Należy jednak pamiętać, że kroki konieczne do podjęcia zabezpieczenia, różnią się w zależności od formy prawnej prowadzonego biznesu. 

SPŁATA ZOBOWIĄZAŃ FIRMY

W razie śmierci przedsiębiorcy lub śmierci wspólników, odpowiednie ubezpieczenie na życie może zapewnić środki na spłatę zobowiązań kredytowych, spłatę kontrahentów, spłatę wynagrodzeń dla pracowników, spłatę spadkobierców zmarłego wspólnika, wykupienie aktywów spółki lub udziałów po nim, opłacenie podatków.

Ubezpieczenie krzyżowe wspólników

Jesteś przedsiębiorcą, pomyśl  o tym wcześniej, zabezpiecz poważne zachorowanie,  niezdolność do pracy oraz pozostałe ryzyka pozbawiające Cię możliwości normalnego prowadzenia firmy. Zabezpieczenie wspólników krzyżową polisą na życie to najlepsza forma zapewnienia płynności finansowej w firmie.